Pola uwagi dla niewidomych Innovare
Pola uwagi dla niewidomych

Nasza szeroka oferta skierowana do klientów indywidualnych jak też do firm bazuje na tym, co zapewniają nam dostawcy najlepszej współcześnie chemii budowlanej. Zapewniamy to, co najlepsze od producentów różnorodnych nawierzchni i posadzek antypoślizgowych, a dostarczamy odbiorcom gotowe rozwiązania oraz te wypracowane wspólnie na drodze konsultacji z klientem. Nowością w naszej ofercie jest włączenie do niej oznakowania dla osób niedowidzących i niewidomych oraz linii prowadzących i ścieżek dotykowych. Ponadto, proponujemy też oznaczenia dróg ewakuacyjnych o właściwościach fotoluminescencyjnych.

Osoby niewidome i niedowidzące narażone są na różnego typu niebezpieczeństwa, jakie towarzyszą im codziennemu funkcjonowaniu w społeczeństwie. Wyjście do sklepu, przychodni, pracy czy szkoły wymaga od nich pokonania wielu barier. Nie wszystkie przeszkody możemy usunąć z ich dróg, jednak o większości możemy odpowiednio wcześnie informować. Dlatego przygotowaliśmy ofertę na oznakowania dla niewidomych oraz oznakowanie poziome.

Oznakowania dla niewidomych

Wyczuwalno-Wizualne oznaczenia dla pieszych, to pomoc w orientacji przeznaczona dla ludzi niedowidzących oraz niewidomych. Oznakowanie to podnosi bezpieczeństwo, jak również przyczynia się do samodzielnego poruszania się osób niedowidzących w miejscach publicznych. Wśród tego rodzaju produktów można wymienić specjalne pasy, guzki, ścieżki oraz linie prowadzące dla niewidomych i słabo widzących. Wyróżniamy również specjalne wypustki nazywane pinezkami, które znacząco ułatwiają przemieszczanie się oraz wytyczone na poziomych powierzchniach pola uwagi dla niewidomych, które pomagają w orientacji przestrzennej.

Linie prowadzące dla niewidomych
linie prowadzące dla niewidomych
Linie prowadzące dla niewidomych, oznakowania dla niewidomych w system Innovare Line

Ścieżki dla niewidomych

Oferujemy wysokiej klasy ścieżki dotykowe dla niewidomych od cenionych producentów. To wypukłe elementy stanowiące oznakowanie dowolnego podłoża. Ich struktura jest wyczuwalna pod stopami oraz za pomocą białej laski. Ścieżki dla niewidomych charakteryzują się odpornością na działanie warunków pogodowych oraz ścieranie. Ponadto ich montaż jest niezwykle prosty. Linie są przyklejane do nawierzchni bądź montowane na trzpienie. Ścieżki dotykowe są wykonywane przede wszystkim z plastiku lub metalu. Takie oznakowania wykorzystuje się w terapii osób niewidomych, a także w przestrzeni publicznej. Linie prowadzące kierują osoby niewidome na przejście dla pieszych, wejścia do budynków użyteczności publicznej, do windy itp. Ścieżki dotykowe  powinny być bezwzględnie stosowane w oznakowaniu drogowym oraz wyjść ewakuacyjnych. Wyróżniamy dwa oznaczenia dla niewidomych: pola uwagi złożone z pinezek oraz wypukłe linie prowadzące wyznaczające drogę w wybrane miejsca.

Pasy dla niewidomych

Pasy ostrzegawcze, to nowoczesne oznaczenie dla niewidomych. Producent dołożył wszelkich starań, aby były one wyraźnie wyczuwalne pod stopami, a także widoczne dla osób słabowidzących. Zwykle stosowane są w przestrzeni publicznej, na dworcach kolejowych, autobusowych, stacjach metra, przystankach tramwajowych, a także na lotniskach. Wzbudzają czujność wśród pieszych uczestników ruchu, zwłaszcza niewidomych. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona takich ludzi przed potencjalnym zagrożeniem.

Osoby niewidzące, dzięki Wyczuwalno-Wizualnemu oznakowaniu wytwarzanemu przez doświadczonego producenta są ostrzegane o zbliżaniu się do miejsc dla nich niebezpiecznych (stopnie schodów, krawędzie peronów, podestów, itp.), a także są „prowadzeni” przez obiekty użyteczności publicznej.

Guzki dla niewidomych PKP Powązki strabag warszawa INNOVARE
Guzki dla niewidomych

Specjalne oznakowanie Wyczuwalno-Wizualne to nie tylko ścieżki dotykowe i linie prowadzące stosowane przede wszystkim w miejscach, w których wymagana jest pomoc w orientacji jak również podniesienie bezpieczeństwa, to także pola uwagi dla niewidomych. Dzięki wypukłej powierzchni, oznaczenia pomagają zarówno w orientacji w przestrzeni miasta, jak i umożliwiają dotarcie do konkretnych miejsc: peronów, wind, toalet. Aby pinezki dla niewidomych i słabowidzących tworzące pola uwagi mogły być użytkowane przez lata, wykonywane są z tworzyw sztucznych (wewnątrz obiektów) oraz ze stali (na zewnątrz).

Technologia opracowana przez cenionych producentów oznaczeń dla niewidomych pozwala również nanosić na różnego rodzaju istniejące już nawierzchnie niezwykle wytrzymałe stożki (guzki). Pozwala nam instalować znaki bez potrzeby wymiany czy przebudowy miejsc, w których mają być zastosowane.

Bardzo ważną zaletą oferowanych przez nas produktów  jest to, iż mogą być stosowane na wszelkiej nawierzchni – beton, asfalt, ceramika, ect.

Gruboziarnisty grys znajdujący się w mieszance żywicy chemoutwardzalnej stanowi dodatkowo zabezpieczenie przed poślizgnięciem się. Jest to szczególnie ważne w okresie zimy.

Stosowanie zwłaszcza na zewnątrz oznakowania dla osób niewidomych w postaci metalowych guzów oraz linii prowadzących i ścieżek dotykowych zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się,  szczególnie podczas opadów deszczu i śniegu.

Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania otrzymujemy bardzo bezpieczne, trwałe, nieścieralne i mocno przylegające do powierzchni stożki, których średnicę i gęstość możemy swobodnie wyznaczać.

Ostatnie realizacje oznaczeń dla niewidomych