Pasy antypoślizgowe zjazd do garażu INNOVARE

Jedną z najbardziej niebezpiecznych konstrukcji budowlanych są schody, narażające użytkownika na ryzyko upadku. Ochronę antypoślizgową należy rozważyć zwłaszcza wtedy, jeżeli stopnice znajdują się na zewnątrz budynku i zostały wykonane ze śliskich, błyszczących powierzchni (np. marmur, terakota, granit, lastryko, gres). Rozwiązanie takie jak pasy antypoślizgowe na schody pozwala zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się po tej przestrzeni. Są doskonałą alternatywą dla taśm przeciwpoślizgowych oraz innych technologii o mniejszej trwałości.

Jak powstają pasy antypoślizgowe?

Pasy antypoślizgowe na schody i inne powierzchnie powstają z przycięcia specjalnych płyt – grubszych lub cieńszych arkuszy GRP, które charakteryzuje szorstka warstwa powierzchniowa. Produkty te wytwarzane są z połączenia żywicy poliestrowej, włókna szklanego i tlenku glinu. Ten ostatni zapewnia odpowiedni współczynnik szorstkości. Są one odporne na ścieranie, ciężar oraz działanie czynników mechanicznych i dzięki temu wolniej się niszczą pomimo intensywnego użytkowania. Tworzone są właśnie z myślą o miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak szkoły, przedszkola, szpitale, biura i urzędy, obiekty przemysłowe i sportowe, budynki mieszkalne oraz pozostałe obiekty użyteczności publicznej.

Gdzie umieścić pasy antypoślizgowe?

Można przykleić je zarówno wzdłuż krawędzi schodów, jak i innych powierzchni, na których występuje ryzyko poślizgnięcia się przez użytkowników. Umieszczenie pasów antypoślizgowych na schody w tych miejscach skutecznie to zagrożenie eliminują. Nadają się one do zastosowania na najróżniejszym podłożu, zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz, w tym m.in. na:

  • betonie,
  • metalu,
  • drewnie,
  • kamieniu,
  • ceramice (np. klinkier, gres, terakota),
  • kratach pomostowych.
Pasy antypoślizgowe na schody INNOVARE

Pasy antypoślizgowe na schody – dostępne wymiary

Nasze produkty dostępne są w różnych rozmiarach oraz klasach antypoślizgowych, dzięki czemu każdy klient może je indywidualnie dopasować do swoich potrzeb. Standardowa długość wynosi 1220 mm lub 600 mm, jednak można je łatwo dociąć do potrzebnych wymiarów. Zaleca się tylko, żeby ich szerokość na stopień wynosiła 75 mm. Poszczególne artykuły różnią się także stopniem ziarnistości. Nasi konsultanci pomogą dobrać model pasów antypoślizgowych w największym stopniu dostosowany do wymiarów schodów oraz oczekiwanego stopnia ochrony.

Pasy antypoślizgowe na schody – montaż i konserwacja

Do montażu pasów na schodach wykorzystuje się klej lub wkręty. Można zrobić to samodzielnie lub zlecić naszym fachowcom instruktaż albo wykonanie tego zadania. Aby montowane zabezpieczenia służyły jak najdłużej i były niezawodne, trzeba o nie odpowiednio dbać – pielęgnować i czyścić tak, żeby by nie zetrzeć szorstkiej warstwy. Wykorzystuje się do tego specjalne szczotki lub maszyny myjące podłogi i środki myjące z aktywną pianą, którą później należy dokładnie wypłukać wodą.
Jeśli szukasz pomysłu na to, jak chronić pieszych, domowników lub współpracowników przed poślizgnięciem się, pasy antypoślizgowe będą doskonałym rozwiązaniem! Jeżeli nie jesteś pewien, jakiego modelu potrzebujesz, chętnie pomożemy Ci dobrać odpowiednie wymiary! Działamy na terenie całej Polski i realizujemy zlecenia niezależnie od pory roku.

Ostatnie realizacje pasów antypoślizgowych