Pasy antypoślizgowe zjazd do garażu INNOVARE

Rozwiązanie takie jak pasy antypoślizgowe na schody pozwala zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się po tej przestrzeni. Powstają one z przycięcia specjalnych płyt – grubszych lub cieńszych arkuszy GRP, które charakteryzuje szorstka warstwa powierzchniowa. Produkty te wytwarzane są z połączenia żywicy poliestrowej, włókna szklanego i tlenku glinu. Ten ostatni zapewnia odpowiedni współczynnik szorstkości. Są one odporne na ścieranie, ciężar oraz działanie czynników mechanicznych i dzięki temu wolniej się niszczą pomimo intensywnego użytkowania. Tworzone są właśnie z myślą o miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Gdzie umieścić pasy antypoślizgowe?

Można przykleić je zarówno wzdłuż krawędzi schodów, jak i innych powierzchni, na których występuje ryzyko poślizgnięcia się przez użytkowników. Umieszczenie pasów antypoślizgowych na schody w tych miejscach skutecznie to zagrożenie eliminują. Nadają się one do zastosowania na najróżniejszym podłożu, zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz, w tym m.in. na:

  • betonie,
  • metalu,
  • drewnie,
  • kamieniu,
  • ceramice (np. klinkier, gres, terakota),
  • kratach pomostowych.

Do montażu pasów na schodach wykorzystuje się klej lub wkręty. Można zrobić to samodzielnie lub zlecić naszym fachowcom instruktaż albo wykonanie tego zadania.

Pasy antypoślizgowe na schody INNOVARE

Są to produkty dostępne w różnych rozmiarach oraz klasach antypoślizgowych, dzięki czemu każdy klient może je indywidualnie dopasować do swoich potrzeb. Standardowa długość wynosi 1220 mm lub 600 mm, jednak można je łatwo dociąć do potrzebnych wymiarów. Zaleca się tylko, żeby ich szerokość na stopień wynosiła 75 mm. Poszczególne artykuły różnią się także stopniem ziarnistości.

Aby montowane zabezpieczenia służyły jak najdłużej i były niezawodne, trzeba o nie odpowiednio dbać – pielęgnować i czyścić tak, żeby by nie zetrzeć szorstkiej warstwy. Wykorzystuje się do tego specjalne szczotki lub maszyny myjące podłogi i środki myjące z aktywną pianą, którą później należy dokładnie wypłukać wodą.

Jeśli szukasz pomysłu na to, jak chronić pieszych przed poślizgnięciem się, pasy antypoślizgowe będą doskonałym rozwiązaniem! Chętnie pomożemy Ci dobrać odpowiednie wymiary!

Ostatnie realizacje pasów antypoślizgowych